Close

20-LECIE WYMIANY POLSKO-NIEMIECKIEJ

W dn. 12 -15 października gościliśmy nauczycieli ze szkoły Bertolt-Brecht-Gesamtschule w Löhne z okazji jubileuszu 20-lecia partnerstwa naszych szkół.
Wizyta pani dyrektor Danieli Gehring i pięciorga nauczycieli rozpoczęła się od spotkania pod muralem na ul. Powstańców Warszawy, gdzie grupa polskich i niemieckich nauczycieli odcisnęła swoje dłonie na znak zacieśnienia współpracy i upamiętnienia jubileuszu.
W piątek goście z Niemiec spędzili w szkole: po oficjalnym powitaniu przez pana dyrektora Radosława Kluzę i panią wicedyrektor Monikę Cisło, obserwowali i brali udział w lekcjach z różnych przedmiotów, wymieniając się doświadczeniami edukacyjnymi z naszymi nauczycielami. Goście wysłuchali występu chóru szkolnego i zwiedzili budynek szkoły podziwiając zmiany, jakie zaszły u nas w ostatnich latach.
Po południu delegacja niemiecka udała się na spacer po mieście i obejrzała wystawę w Pałacyku Oborskich. Goście złożyli też wizytę firmie Bury Technologies, która od wielu lat wspiera finansowo wymiany uczniowskie.
W piątkowy wieczór nauczyciele z Niemiec wzięli udział w uroczystej kolacji z polskimi kolegami. Był to czas na wymianę doświadczeń, nawiązywanie przyjaznych relacji i planowanie kolejnej wymiany międzyszkolnej. W sobotę grupa gości z Niemiec w towarzystwie nauczycieli I LO udała się do Krakowa na wspólne zwiedzania miasta.
W niedzielę nadszedł czas pożegnania. Pełni wrażeń, z nowymi znajomościami i doświadczeniami nasi niemieccy partnerzy wyjechali z Mielca. Do następnego spotkania już wkrótce!
Skip to content