Close

„An English Day” in Kraków

W dniu 31 marca 2022 roku klasa 3J pod opieką nauczycieli języka angielskiego Elżbiety Żelazko i Marka Paducha spędziła „dzień po angielsku” w Krakowie.

Pierwszym i najważniejszym punktem wycieczki przedmiotowo-edukacyjnej był pobyt w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Młodzież wraz z opiekunami odbyła 3-godzinne warsztaty dziennikarskie w studiu telewizyjnym, które obejmowały teorię i praktykę dotyczącą zasad profesjonalnego dziennikarstwa, w tym prawidłową postawę, emisję głosu i rzetelność merytoryczną przekazu informacyjnego.
Następnie po gościnnym obiedzie w studenckiej kantynie „Kwadrans Akademicki” młodzież uczestniczyła w godzinnym konwersatorium językowym nt „Znaczenie języka angielskiego we współczesnym społeczeństwie w dobie globalizacji”. Wykład w języku angielskim połączony z ćwiczeniami przeprowadził dr Marek Paduch, nauczyciel naszej szkoły, a zarazem wykładowca KAAFM w Krakowie.
W godzinach popołudniowych uczestnicy „krakowskiego wydarzenia” zwiedzili sławne miejsca „kulturowej stolicy Polski”, między innymi podziwiając wernisaż prac artystycznych „Silver Power”, delektując się smakołykami w kultowej „Piwnicy pod Baranami”, rozmyślając w pełnym zadumy i refleksji kościele Franciszkanów, czy też napawając się duchowym pięknem bazyliki Mariackiej.
Krakowski rekonesans szybko dobiegł końca. Pełna wrażeń i nadziei na progu studenckiego życia młodzież wróciła do rodzinnego Mielca, zachowując w swoich sercach i umysłach niezapomniane doświadczenia natury językowo-kulturowej.

Skip to content