Close

COLUMBIAN EXCHANGE- WYMIANA MIĘDZYNARODOWYCH WARTOŚCI

Uczniowie Konarskiego chwalą się projektem, w którym brali udział🇵🇱🧡🇪🇸
Minęło kilka dni od powrotu 20 uczniów i 4 opiekunów naszej szkoły z Valladolid. Emocje już opadły, ale wspomnienia są żywe. Czas więc na refleksje i ewaluację przedsięwzięcia „Columbian Exchange – wymiana międzynarodowych wartości”, które uczniowie Konarskiego realizowali w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego; Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
W czwartek 15 czerwca sala gimnastyczna w I LO w Mielcu wypełniła się po brzegi. Uczniowie klas
I, II i III mieleckiego ogólniaka zajęli większość z przygotowanych miejsc. Dołączyli do nich zaproszeni na to spotkanie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, a także nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców przy I LO.
Uczestnicy projektu przygotowali wystawę zdjęć z pobytu za granicą, a także prezentację multimedialną, która posłużyła im do relacjonowania wydarzeń i działań podjętych w czasie realizacji przedsięwzięcia. Podczas dwugodzinnego spotkania „Mobilni” (taką nazwę przyjęła grupa biorąca udział w projekcie) z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem opowiadali o swoim pobycie w szkole w Valladolid, opisywali jak wyglądały prace z hiszpańską młodzieżą nad tworzoną wspólnie mapą wartości, o czym rozmawiali w panelach dyskusyjnych, jakie zadania wykonywali w grupach i wreszcie jak przebiegała między nimi komunikacja w języku angielskim. Na koniec każdy z uczestników podzielił się refleksją, czym dla niego był wyjazd, jakie emocje mu towarzyszyły i jak zdobyte doświadczenia zamierza wykorzystać w przyszłości.
Tematyka i forma spotkania zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez obecnych na sali gości. Po zakończonym spotkaniu wielu zaproszonych uczniów wyrażało chęć wzięcia udziału w takim lub podobnym projekcie w przyszłości. Gotowość do zaangażowania, otwartość na działanie
i zdobywanie nowych doświadczeń w społeczności mieleckiego Konarskiego zdecydowanie poszybowały w górę🤩
Skip to content