Close

Eliminacje powiatowe IX Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI

4 marca 2024 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu przeprowadziło eliminacje powiatowe IX Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI. Tradycyjnie już turniej odbył się w gościnnych murach Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. W ten sposób nasza Szkoła włącza się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. Turniej jest także okazją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą oraz przywracania pamięci o narodowych bohaterach.
W przesłuchaniach konkursowych uczestniczyło w tym roku 24. uczniów. Liczba rozłożyła się proporcjonalnie na szkoły podstawowe (12 osób) i ponadpodstawowe (12 osób) Powiatu Mieleckiego.
Występy recytatorów oceniała komisja konkursowa w składzie: pan Romuald Rzeszutek, prezes Fundacji Non Notus jako przewodniczący jury, pani Iwona Groele – historyk sztuki, pracująca w Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich w Mielcu, pani Joanna Trojak, nauczycielka języka polskiego w I LO i pani Monika Toczyńska, nauczycielka historii w I LO.
Szkoły podstawowe reprezentowali: Gabriela Białek, Kinga Budak, Nadia Gembal, Aleksandra Groele, Daria Gryglak, Karolina Kania, Malwina Klich, Zofia Kupiec, Zofia Paterak, Karol Pietras, Gabriela Świątek, Julia Woźniak.  Uczniowie klas VII ze szkół w Chorzelowie, Przecławiu, Tuszymie, Wadowicach Górnych, Czajkowej, Złotnikach oraz SP1 i SP 6 w Mielcu.
 Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Malwina Klich, uczennica  Szkoły Podstawowej w Czajkowej, opieka p. Karolina Mitkiewicz.
II miejsce – Karol Pietras, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych, op. Danuta Bielaszka.
III miejsce – Nadia Gembal, uczennica SP nr 6 w Mielcu, op. Bogusława Witkowska.
Wyróżnienie: Kinga Budak z Zespołu Szkół w Chorzelowie, op. Elżbieta Babula.
Z grona reprezentantów szkół ponadpodstawowych laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Dorota Pogoda, kl. IV, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, op. Małgorzata Stryczek.
II miejsce – Julia Petka, kl. I, II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, op. Jolanta Gałkowska.
III miejsce – Mikołaj Jagódka,  kl I, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, op. Małgorzata Jakóbik.
Wyróżnienie jury otrzymał Cezary Smoleń, kl. I II, LO w Mielcu, op. Jolanta Gałkowska. Dostał on także nagrodę od Muzeum Regionalnego w Mielcu.
Dodatkowe nagrody książkowe od Fundacji Non Notus otrzymały: Malwina Klich i Dorota Pogoda.
Licea podczas etapu powiatowego reprezentowali także:
Natalia Machniak, kl. Id, I LO, op. Małgorzata Jakóbik,
Kornelia Lonczak, kl. Ia, I LO, op. Alicja Salamon.
Katarzyna Misiewicz, Maria Duszkiewicz, V LO, op. Dorota Świst.
Ewa Majka, Kinga Bryła, II LO, op. Edyta Gracz Chmura.
Aleksandra Szuban, Emilia Lis, II LO, op. Jolanta Gałkowska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom udanych występów, zaś laureatom życzymy powodzenia podczas przesłuchań finałowych Turnieju, które odbędą się 20 marca 2024 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach, ul. Mickiewicza 10, o godz. 10:00.
Powiatowy etap IX Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI przygotowali członkowie Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych I LO.
Skip to content