Close

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego stało się częścią dużej międzynarodowej społeczności uczniowskiej #ESSD2023. 29 września wzięliśmy udział w obchodach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (The European School Sport Day) pod hasłem #BeActive. To wyjątkowe wydarzenie celebruje i promuje aktywność fizyczną wśród uczniów, buduje społeczność uczniowską skupioną wokół zdrowego stylu życia i wyrabiania dobrych nawyków.
Tego dnia zespół nauczycieli wychowania fizycznego wraz z sekcją sportową Samorządu Szkolnego (Emilia Cisło, Nadia Bogdan, Patrycja Żurawska z kl. IIID) zaprosili uczniów na 120 minut aktywności fizycznej i dobrej zabawy. W imprezie wzięło udział 5 klas (około 150 uczniów) i 3 zespoły chłopców, reprezentantów klas pierwszych, drugich i trzecich w piłce nożnej. Dynamiczną, taneczną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników poprowadziły: przewodnicząca Samorządu Szkolnego Emilia Krawiec z kl. IIIB, Kinga Makuch z kl. IIID oraz Sylwia Makuch z kl. IF
Po rozgrzewce na boisku szkolnym rozpoczął się turniej piłki nożnej chłopców, sędziowany przez uczniów kl. IVF posiadających uprawnienia sędziego piłki nożnej (Dawid Ziomek, Jakub Strelcow, Filip Straż i Dawid Ogorzałek) Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami przeszli na tereny okołoszkolne (Bulwary nad Wisłoką) i wzięli udział w marszobiegu, na czele którego znalazły się przedstawicielki sekcji sportowej – Emila i Patrycja. Oprócz tego uczniowie, szczególnie chłopcy, mogli pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego sprawdzić swoje możliwości siłowe na ławeczce ze sztangą.
Przy pięknej pogodzie i w dobrych humorach wykonaliśmy zaplanowane zadanie!
Wydarzenie to odbyło się dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego: Krzysztofa Herchela, Lidii Osipiak, Katarzyny Kruk, Barbary Pikusy, Michała Zielińskiego, Mateusza Basztury i Iwony Kafel.
Skip to content