Close

II Olimpiada Języka Angielskiego „Master of English”

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu zorganizowało II Olimpiadę Języka Angielskiego „Master of English” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca. II edycja prestiżowego konkursu odbyła się 4 kwietnia 2023 roku i zgromadziła uczniów z najlepszą znajomością języka angielskiego z 10 szkół ponadpodstawowych z miasta Mielca i powiatu mieleckiego.

Wicedyrektor I LO w Mielcu, pani Monika Cisło, powitała uczniów i ich opiekunów oraz wygłosiła słowo wstępne. Natomiast uczniowie I LO w Mielcu, Izabela Samołyk (skrzypce) i Szymon Maziarz (fortepian), brawurowo wykonali utwory z repertuaru Adele „Someone like you” i Carlosa Gardela „Por una cabeza”, tworząc subtelne tło i wyszukany klimat zawodów.

Następnie doktor Marek Paduch, nauczyciel I LO, przeprowadził wykład naukowy nt. „The Word and its Perception in English” (Słowo i jego odbiór w języku angielskim”), akcentując priorytetowe znaczenie słowa w każdym języku naturalnym oraz opisując je z różnych perspektyw językoznawczych.

Po części oficjalnej, uczniowie przystąpili do pisemnego testu konkursowego, zaś nauczyciele wzięli udział w „językowym” spotkaniu integracyjnym anglistów przy przedświątecznie udekorowanym stole.

Opiekę merytoryczną nad organizacją i przebiegiem Olimpiady sprawowali nauczyciele języka angielskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, Marek Paduch, Joanna Pieróg i Elżbieta Żelazko.

Skip to content