Close

INTERNATIONAL VIRTUAL EXCHANGE PROJECT

To już trzecia edycja Międzynarodowego Wirtualnego Projektu Językowego w naszym liceum . Poprzednie edycje odbyły się wiosną 2020 roku oraz podczas wakacji 2020 roku.

W obecnej edycji udział biorą uczniowie z klasy 3 I, którzy łączą się z rówieśnikami oraz nauczycielami z Singapuru, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu oraz Egiptu i Afryki. Gospodarzem tego projektu jest Wydział Języków Obcych IUH, którego celem jest promowanie zaufania studentów do komunikacji pisemnej i ustnej oraz stwarzanie uczestnikom możliwości wymiany kultur: budowania nowych przyjaźni oraz rozwijania umiejętności językowych takich jak słuchanie, mówienie, pisanie czy poszerzanie zasobu leksykalnego. Uczestnicy projektu spotykają się w każdą sobotę na platformie Zoom, gdzie realizują zadania językowe do danego tematu tygodnia: Getting to know each other, Education, Love and Feelings, Travel, Idols and Eentertainment, Job i inne. Każda osoba przygotowuje się do podanego tematu poprzez zapoznanie się z przygotowanym wcześniej słownictwem w aplikacji Quizlet i napisaniu eseju na ten temat na tablicy Padlet.
Wspaniale było poznać ciekawostki o pięciu krajach dzięki wspaniałym prezentacjom nauczycieli: Davida Estesa, Gene Morrisa, Franka Leva, Johna Havicana, Judy Wu, koordynatora projektu Anny Mądry i jej uczennicy Alici Divile, dr. Tan Kwan Hong i Hana Sherif. To była świetna zabawa rozmawiać z nowymi przyjaciółmi z USA, Tajwanu, Polski, Egiptu, Afryki, Wietnamu, Singapuru i poznawać więcej zabawnych faktów na ich temat w pokojach podgrup. Interesującym było dowiedzieć się, jak uczniowie z różnych krajów ubierają się, kiedy chodzą do szkoły, dzięki bardzo pouczającym i treściwym prezentacjom Lê Hoàng Khôi Nguyên i Lê Khắc Quân z drużyny Wietnam, Kasi Stępień z zespołu Polska; Hana Sherif z zespołu Egipt; Kyle Chiu z drużyny Tajwan i Frank Lev z drużyny USA.
W sesji grupowej odbyliśmy ekscytujące debaty i dyskusje, które naprawdę poprawiły umiejętność posługiwania się językiem angielskim w celu wyrażania własnych myśli i opinii.
Przed nami jeszcze kilka sobotnich spotkań, podczas których będziemy poruszać kolejne, ciekawe tematy i pogłębiać swoją wiedzę z języka angielskiego.

Skip to content