Close

Konarski w krakowskim Actors Studio

Słynne Actors Studio w Nowym Jorku, w którym aktorskie szlify zdobywały największe gwiazdy kina amerykańskiego takie, jak Marilyn Monroe, Marlon Brando czy James Dean, posłużyło jako inspiracja dla uczniów klasy humanistycznej 2d I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, którzy w dniu 16 czerwca 2023 r. odbyli warsztaty aktorskie na Wydziale Aktorskim w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Uczniowie Konarskiego wzięli udział w warsztatach „Mówienie wiersza a recytacja”, zajęciach otwartych „Monologi”, warsztatach aktorskich z elementami zadań aktorskich oraz w pokazie fragmentów etiud filmowych z omówieniem, prowadzonych przez wykładowców Wydziału Aktorskiego w Krakowskiej Akademii.

Ponadto, klasa 2d uczestniczyła w wykładzie w języku angielskim nt. The Word and its Linguistic Perception (tł.: Słowo i jego odbiór w świadomości językowej ucznia), przeprowadzonego przez dra Marka Paducha i mgr Elżbietę Żelazko w nowoczesnej auli uniwersyteckiej na Fryczu.

Młodzież spędziła owocnie czas w krakowskiej Uczelni, gdzie oprócz doznań intelektualno-naukowych, mogła zasmakować studenckiej kuchni w akademickiej stołówce „Kwadrans Akademicki” oraz krakowskich wypieków, wszystko na koszt strony goszczącej. Fachowość, atencja, serdeczność i gościnność KAAFM wywarły duże wrażenie na grupie mieleckiej.

Po doznaniach akademickich, młodzież Konarskiego upajała się kulturą gotycką i barokową emanującą z zabytków sakralnych Krakowa: Kolegiaty św. Anny (kościół akademicki), Bazyliki św. Franciszka z Asyżu (kościół Franciszkanów) oraz Bazyliki Świętej Trójcy (kościół Dominikanów).

Krakowie, do zobaczenia za rok!

Skip to content