Close

Konkurs Wiedzy o Lotnictwie „PILOCI NA START”

plakat - Piloci na start

Serdecznie zapraszamy Uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie Wiedzy o Lotnictwie „PILOCI NA START”, którego  organizatorami są Polska Fundacja Lotnicza oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

Konkurs odbędzie się 5 kwietnia 2023 r. o godzinie 12:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, ul. Jędrusiów 1.

Zachęcamy Uczniów do wzięcia udziału w konkursie, który może być początkiem lotniczej kariery. Pula nagród w Konkursie Wiedzy o Lotnictwie „PILOCI NA START” wynosi ponad 30 000,00 zł.

Uczestnicy będą musieli odpowiedzieć w teście jednokrotnego wyboru na 50 pytań. Część pytań  obejmować będzie takie zagadnienia jak meteorologia, zasady lotu, ogólną wiedzę o statku powietrznym, możliwości i ograniczenia człowieka oraz nawigację. Pozostałe pytania sprawdzą wiedzę na temat historii mieleckiego lotnictwa.

Poniżej znajduje się Regulamin Konkursu oraz Oświadczenia i Karta Zgłoszenia. Wszelkie inne szczegóły zostały przekazane Dyrektorom szkół ponadpodstawowych Powiatu Mieleckiego.

Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu

Polska Fundacja Lotnicza

Skip to content