Close

PODKARPACKIE CENTRUM NAUKI

…i wszystko staje się jasne!” – słowa z logo Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” doskonale oddają ideę miejsca, gdzie 17 listopada z wizytą udali się uczniowie klasy 1A. Utworzone nieopodal Rzeszowa, w Jasionce, Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” jest ośrodkiem popularyzującym naukę w wyjątkowej ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami regionu, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką, telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.
W czasie pobytu w PCN uczniowie mieli możliwość zwiedzić ponad 200 interaktywnych ekspozycji zgrupowanych tematycznie, mogli do woli eksperymentować, testować, pytać i doświadczać.
Np. w części budynku poświęconej lotnictwu zwiedzający mogli wcielić się w rolę pilota, mechanika czy kontrolera ruch lotniczego. Na innym piętrze o nazwie „Przyroda” interaktywne stanowiska tworzyły spójną opowieść o przyrodzie i ekologii. Kolejny zestaw eksponatów został poświęcony człowiekowi i jego zmysłom. Uczniowie mieli okazję dogłębnie poznać mechanizmy i procesy funkcjonowania ludzkiego organizmu.
PCN to miejsce wyjątkowe, którego zadaniem jest zmiana sposobu myślenia i działania. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tam dla siebie coś ciekawego.
Kolejną atrakcją wyjazdu do Rzeszowa była wizyta w kinie Helios i premierowy seans filmu pt. „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”.
Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu do Rzeszowa sprawowały panie: Bożena Włodarczyk i Alicja Salamon.
Skip to content