Close

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Młodość jest miłością, ciesz się nią,
Młodość jest tajemnicą, odkryj ją,
Młodość jest obietnicą, spełnij ją,
Młodość jest przygodą, rzuć się w nią.
Młodość to etap w życiu, doceń go.
Życie to szczęście, doświadczaj go nieustannie.
Uroczystość na sali gimnastycznej zgromadziła wszystkich absolwentów, obok których stanęli: Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego, Wychowawcy, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi. Na tle pięknych dekoracji wybrzmiały słowa wdzięczności oraz uniwersalne, liryczne i muzyczne przesłania na przyszłość.
Nagrodzeni zostali NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH – nie tylko za sukcesy olimpijskie oraz wyniki w nauce i zachowaniu, ale również wyjątkowe głosy szkolnego chóru, najważniejsze osobowości Samorządu Szkolnego, mistrzowie piłki ręcznej oraz Ci, na których pomocną dłoń zawsze można było liczyć.
Było wzruszająco i wesoło (filmowe retrospekcje, migawki wspomnień), ale też „na czasie” – powtórkowo (Mistrz Mickiewicz jak żywy przekonywał, że teraz jest najlepszy czas, aby „Odę do Młodości” uczynić wiralem młodego pokolenia).
DRODZY MATURZYŚCI!
Niech młodość doda Wam skrzydeł – rozpościerajcie je szeroko – w tej bliskiej maturalnej i tej dalszej – bardzo dorosłej przyszłości. Nie zapominajcie o szkole i o chwilach w niej spędzonych. Niech te wspomnienia pozostaną w Waszych sercach na zawsze.
Skip to content