Close

PROMUJEMY OZE W ŚRODOWISKU LOKALNYM

6 marca klasa ósma ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Mielcu odwiedziła pracownię OZE w naszym Liceum. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach biologii, chemii i fizyki, pod okiem nauczycieli: pani Anny Kłodowskiej, pana Mirosława Goneta oraz pani Anny Wardzały.
Klasa 2C wcieliła się w rolę przewodnika po świecie fotosyntezy i odnawialnych źródeł energii. Wspólnie przeprowadzone doświadczenia z wykorzystaniem mikroskopów pozwoliły zrozumieć znaczenie fotosyntezy dla życia na ziemi. Czas na lekcję chemii- tu barwne reakcje związków manganu udowodniły, że chemia jest kolorowa. Reprezentanci klas 3E, 3D i 2D wprowadzili natomiast naszych gości w tajniki fizyki, przedstawiając budowę i zasady działania ogniw fotowoltaicznych oraz wiatraków. Uczniowie samodzielnie zbudowali obwody wykorzystujące energię słoneczną oraz turbiny wiatrowe.
Dzisiejsze zajęcia w naszej Szkole były nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące dla uczniów, którzy mieli szansę pogłębić swoją wiedzę na temat fotosyntezy i odnawialnych źródeł energii. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozwoliła im lepiej zrozumieć znaczenie tych procesów dla życia na Ziemi oraz zachęciła ich do bardziej świadomego korzystania z zasobów naturalnych.
Skip to content