Close

Poznaj Polskę – Łódź

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę

Wycieczka do Łodzi dofinansowana w ramach przedsięwzięcia pn. Poznaj Polskę w roku 2023

Finansowanie otrzymane z MEiN w zł: 10000

Wkład własny w zł: 2500

Opis:

Pierwszego dnia po przyjeździe do Łodzi uczniowie zwiedzili Ogród Botaniczny. Po spacerze wśród niesamowitej roślinności udali się do Muzeum Fabryki mieszczącym się w Manufakturze, gdzie poznali historię miasta Łodzi, szczegóły dotyczące procesu powstawania tkanin oraz jak działały XIX wieczne krosna. Uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych Miasto w Mieście przez co poznali przeznaczenia budynków fabrycznych składających się na dawne imperium Poznańskiego. Celem zajęć było zarejestrowanie zmian zachodzących przez lata na obszarze zakładów. Na warsztat składała się także próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu wiedzy nabytej podczas zwiedzania.

Drugi dzień pobytu w Łodzi uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Centrum Nauki i Techniki EC1 gdzie mogli sami przekonać się o sile praw natury wykonując samodzielnie szereg eksperymentów i doświadczeń. Ponadto z tarasu widokowego uczniowie podziwiali panoramę miasta, wizytę w EC1 zwieńczył seans w kinie sferycznym, gdzie uczniowie zaznajomili się z gwiazdozbiorami nieba wiosennego. Po wizycie w centrum nauki uczniowie wybrali się na spacer z przewodnikiem po słynnej ulicy Piotrkowskiej, gdzie poznali historię miasta, różnorodność architektury, najsłynniejszych łodzian jaki i znanych osobistości związanych z tym miastem.

Pobyt w Łodzi wpłynął na podniesienie wśród uczniów świadomości kulturowej i historycznej, dostarczył wiedzy i pomógł zrozumieć jak ważnym ośrodkiem dla kulturowego, społecznego i przemysłowego rozwoju naszego państwa było miasto – Łódź.

banner
Skip to content